بررسی نمونه موردی مدیریت بودجه و کاهش هزینه CPC

شبکه تبلیغات در راستای ارتقاء دانش کاربران و کمک به آنها در اجرای هر چه بهتر کمپین های خود، در زمینه اصول تبلیغات آنلاین تصمیم به تهیه و انتشار بررسی نمونه های موردی (case study review) از کمپین های تبلیغاتی اجرا شده گرفته است.
امیدواریم بتوانیم با ادامه این مسیر بیشتر از قبل در جهت ارتقاء تبلیغات آنلاین در ایران قدم برداریم.

مدیریت بودجه و کاهش هزینه تبلیغات  CPC

 

cpc-advertising

چالش :

یکی از شرکت های بزرگ ISPدر ایران پس از تحلیل و آنالیز نتایج کمپین های تبلیغاتی آنلاین خود، متوجه بالا بودن هزینه به ازای هر کلیک (CPC)درکمپین های تبلیغاتی خود شد.

این شرکت تبلیغات خود را به صورت بنر های ثابت در وب سایت های مختلف نمایش می داد؛ که پس از مدتی به دلیل داشتن مخاطبان ثابت در وب سایت های نمایش دهنده، میزان نسبت کلیک به نمایش (CPR) کاهش پیدا کردهو همین امر باعث افزایش هزینه به ازای هر کلیک (CPC)شد. هزینه هر کلیک در کمپین های این شرکت در بهترین حالت ۱۸،۰۰۰ ریال و در برخی موارد به ۱۰۰،۰۰۰ریال می‌رسید.

راهکار :

این شرکت برای کاهش هزینه به ازای هر کلیک در تبلیغات CPC خود تصمیم به تبلیغات بنری PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) در کنار دیگر روش های تبلیغات آنلاین خود گرفت. ما در طول همکاری با این کمپانی موفق شدیم به آنها کمک کنیم تا با همان میزان بودجه، تبلیغات خود را به مخاطبان بیشتری نمایش دهند.

نتیجه :

این مورد نشان می دهد که با کنار هم قراردادن روشهای مختلف تبلیغات آنلاین، می توان عملکردی بهتری در فضای آنلاین داشت و بهای تمام شده هر کلیک CPC را کاهش داد.

این کمپانی موفق شد با تبدیل بخشی از بودجه نمایش ثابت به  PPC (پردخت به ازای هر کلیک) هزینه تبلیغات خود را کاهش داده و اثربخشی تبلیغات آنلاین خود را بهبود ببخشد و در نهایت به بازدید کنندگان منحصر به فرد بیشتری دسترسی پیدا بکند.

پیشنهاد :

شما هم می توانید با اندازه گیری میزان CPC تبلیغات ثابت بنری خود، در مدت زمان ثابت، اثر بخشی تبلیغات خود را بسنجید و بهترین روش را برای تبلیغات خود انتخاب کنید.
تعطیلات نوروزی که با بازی #عیدیتوببر سپری شد
تعطیلات نوروزی که با بازی #عیدیتوببر سپری شد
ادامه خبر تعطیلات نوروزی که با بازی #عیدیتوببر سپری شد
بازی نوروزی ای‌نتورک و گارانتی آروند آغاز شد
بازی نوروزی ای‌نتورک و گارانتی آروند آغاز شد
ادامه خبر بازی نوروزی ای‌نتورک و گارانتی آروند آغاز شد
عیدی خود را از بازی ای‌نتورک و آروند بگیرید
عیدی خود را از بازی ای‌نتورک و آروند بگیرید
ادامه خبر عیدی خود را از بازی ای‌نتورک و آروند بگیرید
بسته‌های ویژه نوروز ای‌نتورک برای انواع کسب‌وکارها
بسته‌های ویژه نوروز ای‌نتورک برای انواع کسب‌وکارها
ادامه خبر بسته‌های ویژه نوروز ای‌نتورک برای انواع کسب‌وکارها
همین امروز تبلیغات خود را شروع کنید

متخصصان و مشاوران ما آماده‌اند تا شما را در تمامی مراحل ساخت کمپین تبلیغاتی راهنمایی کنند

ساخت کمپین تبلیغاتی